Teraz jest 18 cze 2018, o 06:26


Podmiot trzeci - dokumenty

Wasze opinie, pytania i pomoc w zastosowaniu znowelizowanych przepisów.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mikimouse

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 12 lip 2016, o 10:42

Podmiot trzeci - dokumenty

Post5 sie 2016, o 09:32

Art. 22a
4. W odniesieniu do warunków dot. wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów jeśli podmioty te realizują roboty bud. lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.

Art. 25a ust. 3 mówi o tym, iż Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów składając ofertę w postępowaniu zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu tj. że podmiot ten nie podlega wykluczeniu z postępowania o zamówienie publiczne. (PONIŻEJ PROGÓW)

Pytanie: Co w sytuacji, gdy oferta takiego wykonawcy zostanie najwyżej oceniona: zostanie on wezwany do złożenia dokumentów potwierdz. okoliczności art. 25 ust. 1, natomiast co z dokumentami podmiotu trzeciego, czy ich również Zamawiający może zarządać tj. CEIDG, ZUS, US, KRK w związku z wprowadzeniem przepisu, iż poleganie na cudzych zasobach przy udostępnieniu doświadczenia = podwykonawstwo ?

Do czasu wprowadzenia nowelizacji jeśli Wykonawca polegał na zasobach innego podmiotu, a podmiot ten realizował zamówienie (podwykonawca) Zamawiający do postępowania zazwyczaj wymagał dołączenia ww. dokumentów dot. tego podmiotu do oferty.
Offline
Avatar użytkownika

Versus

Administrator

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): 29 lis 2012, o 21:55

Re: Podmiot trzeci - dokumenty

Post30 sie 2016, o 07:57

Nowelizacja nie wprowadziła żadnych zmian w tym zakresie. Zamawiający w dalszym ciągu może weryfikować podmioty trzecie w zakresie nie podlegania wykluczeniu żądając dokumentów CEIDG, ZUS, US, KRK. Dotyczy to zarówno zamówień powyżej i poniżej progów unijnych.

Powrót do Zmiany w Nowelizacji w 2016 r.Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron