Teraz jest 24 wrz 2017, o 04:07


Narzucony termin podpisania umowy

Jak dobrze zabezpieczyć etap realizacji poprzez prawidłowe zapisy w umowie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

xxx

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): 30 lis 2012, o 10:54

Narzucony termin podpisania umowy

Post21 gru 2012, o 13:09

Witam,
czy ustawa określa ostateczny termin w jakim wykonawca ma obowiązek podpisania umowy?
W SIWZ było jedynie określone że wykonawca ma obowiązek wykonania zlecenia do 3 tyg. po podpisaniu umowy.
W niektórych przetargach zamawiający określa się że wykonanie dostawy musi się zakończyć do konkretnego dnia-to jest zrozumiałe ale co w tym przypadku?
Czy zamawiający ma prawo wymagać podpisania umowy w terminie przez siebie określonym, co jeśli nie zgodzę się na podpisanie umowy w tym terminie ale zaproponuję inny.
Proszę o pomoc, może mieliście jakieś podobne doświadczenia.
Offline

wesolek

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:46

Re: Narzucony termin podpisania umowy

Post24 gru 2012, o 09:16

W przetargu nieograniczonym Zamawiający zawiera umowę zgodnie z art. 94 pzp
Offline
Avatar użytkownika

Przemek

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): 30 lis 2012, o 09:45

Re: Narzucony termin podpisania umowy

Post24 gru 2012, o 09:20

Podpisanie umowy powinno nastąpić po upływie terminów określonych w art. 94 Pzp, ale do upływu terminu związania ofertą. Natomiast co do wyznaczonego terminu przez Zamawiającego to można zaproponować inny uzasadniając brak możliwości podpisania umowy w wyznaczonym terminie, lub (w wyjątkowych sytuacjach) poprosić o przesłanie umowy poczta kurierską. Wszystko zależy od dobrej woli Zamawiającego.

Powrót do Umowy w zamówieniach publicznych oraz ich realizacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron